Za moment budete přesměrování na novou verzi našeho webu.
Přejít rovnou

Dávkovací čerpadlo – řada DC

Oblast využití

Dávkovací čerpadlo řady „DC“ se používá k dávkování tekutých přísad do proudu betonu při provádění technologie stříkaného betonu suchou či mokrou cestou.

Tekutá přísada je při nástřiku betonu používána pro zvýšení náběhu pevnosti betonu, zvýšení odolnosti betonu při nízkých teplotách atp.

Princip fungování

Základem dávkovacího čerpadla řady „DC“ je hadicové čerpadlo, jehož hlavní předností je přesné dávkování bez zpětného chodu, snadná údržba, schopnost běžet na sucho, dlouhodobá životnost a schopnost samonasávání (až 9,5 m).

Dávkovací čerpadlo je poháněno elektromotorem s frekvenčním měničem, který umožňuje regulovat dávkované množství, přičemž aktuálně dávkované množství se zobrazuje na digitálním displeji (v l/hod). Čerpadlo lze využít pro dávkování buď samotné přísady do betonu (při technologii nástřiku tzv. mokrou cestou) nebo pro dávkování směsi přísady a vody (při technologii nástřiku tzv. suchou cestou).

Dávkovací čerpadlo je vybaveno tlakovým spínačem vypínajícím chod čerpadla při překročení maximálního tlaku (např. při uzavření kohoutu na stříkací trysce), naopak při poklesu tlaku čerpadlo automaticky sepne. Systém zpětných klapek, přepouštěcích a redukčních ventilů zabraňuje úniku chemické přísady do vodní větve.

Základní technické parametry

Parametr DC 200
Výkon [l/hod] 15 – 200
Max. tlak [bar] 7,5
Příkon [kW] 1,1
Napájecí soustava 3 NPE ~ 50 Hz
Hmotnost [kg] 160
Délka [cm] 103
Šířka [cm] 65
Výška [cm] 80

Dávkovací čerpadlo DC 200 je vhodné použít  s torkretovacími stroji SSB 14SSB 05SSB 24 či SSB 02, jejichž maximální praktický výkon dosahuje od 2 – 7 m3/hod.

Výhody

Fotogalerie

Výrobní program

Stavební stroje

Náhradní díly

Služby

Informace

Vyhledávání