Za moment budete přesměrování na novou verzi našeho webu.
Přejít rovnou

Omítací stroj – MINI

Pro konkrétní poptávku vyplňte prosím poptávkový formulář.

Princip fungování

Omítací stroj MINI je plněn pytlovaným materiálem a je vhodný zejména pro zpracování předpřipravených maltových směsí, suchých předmíchaných materiálů jako jsou např. lepidla na dlaždice a obklady, dále strukturované omítky jakož i běžné omítkové hmoty. Omítačka MINI je vhodná pro takové aplikace, při kterých je důležitější pohotová dostupnost materiálu více než čerpací výkon.

Omítací stroj MINI se skládá z násypky suchého materiálu, pod níž je v diagonální poloze umístěna míchací trubice. V její horní části se nachází motor s převodovkou pohánějící míchací spirálu, která dopravuje suchý materiál směrem k dopravnímu šneku umístěnému v dolní části míchací trubice.

Šnekové čerpadlo se skládá ze samonastavitelného fixního pouzdra (statoru) a vlastního vřetene (rotoru) vyrobeného z vysoce otěruvzdorného materiálu. Tento systém zabraňuje obtížím při nastavování a dotahování statoru.

Násypka omítacího stroje je plněna pytlovaným materiálem. Suchý materiál padá z násypky do
„suché“ části směšovací trubice, odkud je posouván míchací spirálou k místu, kde je suchá směs smáčena s vodou. Množství záměsové vody může být přesně regulováno. Suchý materiál je s vodou velmi rychle promíchán a je tak transformován do čerpatelné hmoty připravené k použití. Na konci směšovací trubice je umístěno vlastní šnekové čerpadlo (rotor+stator), které dopravuje namíchanou směs skrze dopravní hadice k omítací trysce na místo aplikace.

Omítací stroj MINI je vybaven elektronickým ovládacím panelem a kohouty pro přesnou regulaci množství záměsové vody. Stroj může být zapnut nebo vypnut pomocí pneumatického dálkového ovládání, které je umístěno na trysce.
Omítačka je rovněž vybavena tlakovým kontrolním ventilem, který stroj zastaví v případě, že tlak vody není dostatečný.

Stroj má dvě otočná a dvě fixní kola, což umožňuje jeho snadný pohyb po staveništi.

Technická data

Parametr Jedno / třífázový
Výkon hlavního motoru [kW] 3
Přívod proudu 230V – 400V / 50 Hz; 3 NPE
Dopravní výška* [m] cca. 20
Odběr proudu [A] 12
Kompresor 220 l/min – 3,5 bar – 1 HP; 170 l/min – 3,5 bar – 1 HP
Požadovaný tlak vody [bar] 3
Dopravní výkon [l/min]* 12
Pracovní tlak [bar] max. 15
Dopravní vzdálenost [m] do 15
Plnící výška [mm] 1055
Rozměry DxŠxV [mm] 1410 x 590 x 1280
Hmotnost [kg] 155

* V závislosti na hustotě, kvalitě a složení materiálu, modelu a stavu šnekového čerpadla, průměru a délce dopravní hadice a výšce čerpání materiálu.

Vlastnosti a charakteristiky

Přednosti

Sériová výbava

Doporučená výbava

Video

Fotogalerie

Výrobní program

Stavební stroje

Náhradní díly

Služby

Informace

Vyhledávání