Za moment budete přesměrování na novou verzi našeho webu.
Přejít rovnou

Omítačka – MASTER

Pro konkrétní poptávku vyplňte prosím poptávkový formulář.

Princip fungování

Omítačka MASTER může být plněna manuálně pytlovanou směsí, nebo materiálem ze sila prostřednictvím pneumatického transportního systému. V případě plnění omítačky ze sila je použit tzv. plnící rukáv, který je hermeticky spojen s násypkou stroje pomocí excentrických uzávěrů.

Suchý materiál je dopravován pomocí dávkovací spirály z násypky omítačky do směšovací komory, kde je míchán s vodou. Množství záměsové vody může být přesně regulováno pomocí vodních dávkovacích kohoutů tak, aby bylo vždy dosaženo stejné konzistence hotové směsi.

Dopravní šnekové čerpadlo instalované pod směšovací komorou transportuje namíchaný mokrý materiál skrze hadice až k omítací trysce, ze které je materiál rozstřikován na zeď za pomoci tlakového vzduchu. Tlakový vzduch je vyráběn membránovým kompresorem umístěným na rámu omítačky a je dopravován do omítací trysky vzduchovou hadicí vedenou paralelně s hadicí dopravující namíchaný materiál.

Standardně používaný míchací a dopravní výkon cca. 30 l/min může být dle potřeby během několika málo minut nastaven na hodnoty mezi 5 a 60 l/min prostřednictvím omítačka - MASTER výměny čerpacích elementů.

V případě poruchy v dávkování vody nebo při náhlém výpadku tlaku vody je aktivován doplňkový spínač tlaku vody a dojde k okamžitému zastavení provozu stroje.

Plnící výška omítačky je snížena na maximální možnou úroveň tak, aby plnění stroje bylo co nejjednodušší. Naopak pro izolační materiály (vetší objem a menší váha) může být omítačka dovybavena o dodatečný nástavec na násypku, čímž se zvýší její kapacita a sníží frekvence plnění.

Standardně dodávané dálkové ovládání omítačky MASTER je aktivováno prostřednictvím uzavření hlavního vzduchového kohoutu na omítací trysce. Odpor tlakového vzduchu působí přes spínač tlakového vzduchu a dochází k odpojení hlavního a dávkovacího motoru. V případě speciálních pracovních podmínek, např. použití speciálních porézních, tekutých nebo samonivelačních malt, může být omítačka vybavena elektrickým dálkovým ovládáním.

Veškeré elektrické rozvody omítačky jsou instalovány v hermeticky uzavřeném rozvaděči a jsou tak chráněny před prachem a vodou. Rozvodná skříň je umístěna v takové výšce, aby mohla být omítačka co nejjednodušeji obsluhována.

Jedna z největších výhod omítačky MASTER je možnost jejího snadného rozložení na jednotlivé moduly, čímž je umožněna její bezproblémová přeprava.

Technická data

Parametr MASTER
Výkon* [l/min] 5 až 45
Dopravní vzdálenost* [m] cca. 40
Dopravní výška* [m] cca. 20
Pracovní tlak [bar] max. 30
Výkon hlavního motoru [kW] 5,5
Výkon vedlejšího motoru [kW] 1,1
Kompresor 250 l/min – 5 bar – 0,9 kW
Požadovaný tlak vody [bar] 3
Přívod proudu 400 V – 50 Hz 3 NPE, 32A/6h
Rozměry DxŠxV [mm] 1420 x 660 x 1540
Plnící výška [mm] 1010
Objem násypky [l] 130
Hmotnost bez kompresoru [kg] 170

* V závislosti na hustotě, kvalitě a složení materiálu, modelu a stavu šnekového čerpadla, průměru a délce dopravní hadice a výšce čerpání materiálu.

Vlastnosti a charakteristiky

Přednosti

Sériová výbava

Doporučená výbava (na objednávku)

Video

Fotogalerie

Výrobní program

Stavební stroje

Náhradní díly

Služby

Informace

Vyhledávání