Za moment budete přesměrování na novou verzi našeho webu.
Přejít rovnou

Injektážní čerpadlo – IC 120

Oblast využití

Injektážní čerpadlo IC 120 je určeno pro injektáž cementových a bentonitových směsí při provádění injektážních prací jako je například injektáž mikropilot, kotev, zpevňování a těsnění základových půd. Maximální injektážní tlak čerpadla činí 10 MPa, maximální dodávané množství směsi je 51 l min.

Injekční čerpadlo lze dodat buď samostatně nebo v rámci technologického celku společně s aktivační míchačkou AM 200 a domíchávačem směsi DM 1. Čerpadlo, aktivační míchačka a domíchávač mohou být použity jako samostatné jednotky nebo složeny na společném rámu do kompaktní injekční stanice.

Princip fungování

Pohon čerpadla je elektrohydraulický s hydraulickým agregátem, který je umístěn na společném rámu s vlastním čerpadlem. Agregát je však možné lehce demontovat a spojit ho s čerpacím dílem párem vysokotlakých hydraulických hadic (až do 15 m délky). Oddělení obou dílů výrazně usnadňuje manipulaci se strojem ve stísněných prostorách při sanačních pracech a při práci v podzemí.

Čerpací díl sestává ze dvou jednočinných plunžrových čerpadel, poháněných přímočarými hydromotory. Synchronizace do dvojčinného cyklu se děje pomocí indukčních snímačů a elektrohydraulického rozvaděče.

Vztah injekční tlak/okamžitý čerpací výkon je podle použitého druhu hydrogenerátoru řešen:
a) v základním provedení trojstupňovou regulací množství při nastaveném maximálním injekčním tlaku,
b) na přání plynulou regulací použitím hydrogenerátoru s regulací na konstantní tlak.

Čerpadlo je možné vybavit také elektronicky ovládaným hydrogenerátorem či monitorováním průběhu injektáže. V základním provedení je stroj vybaven čítačem počtu zdvihů plunžrů – tzn. nepřímým sledováním proinjektovaného množství směsi. Ucpávky plunžrů jsou mazány v olejové lázni.

Technická data

Parametr IC 120
Max.výstupní tlak směsi [MPa] 10
Max. dodávané množství směsi [l/min] 51
Příkon elektromotoru [kW] 5,5
Délka [mm] 1420
Šířka [mm] 720
Výška [mm] 1400
Hmotnost (s náplní oleje) [kg] 536

Přednosti

Doplňková zařízení

Fotogalerie

Výrobní program

Stavební stroje

Náhradní díly

Služby

Informace

Vyhledávání