Za moment budete přesměrování na novou verzi našeho webu.
Přejít rovnou

Historie vývoje strojů na stříkání betonu SSB

Počátky vývoje strojů na stříkání betonu označovaných zkratkou SSB spadají již do začátku šedesátých let 20. století. Tyto stroje byly v bývalém Československu zpočátku vyvíjeny a vyráběny zejména pro potřeby uranového průmyslu. S rozšiřováním technologie stříkaných betonů se postupně začaly uplatňovat rovněž v oblasti stavebního a hutního průmyslu.

První stroje na stříkání betonu řady SSB fungovaly na principu průběžného dávkovacího bubnu (rotoru). Během dlouholetého vývoje přišly postupně na svět tyto modely využívající systém rotačního bubnu:

Všechny tyto stroje mohly být vybaveny elektrickým nebo vzduchovým motorem určeným do prostředí s nebezpečím výbuchu metanu.

Jako reakce na požadavky na menší a mobilnější zařízení byly na přelomu 70tých a 80tých let minulého století vyvinuty stroje SSB pracující na principu jednostranného dávkovacího bubnu.
Jednalo se postupně o tyto modely:

Během dlouholetého vývoje spatřily světlo světa i nejrůznější modifikace strojů SSB používané ke specifickým účelům.

Modely vyráběné v současnosti

V současné době je ve výrobním programu nová generace strojů pracující na principu jak průběžného tak jednostranného dávkovacího bubnu, díky čemuž je možné pokrýt prakticky kompletní škálu v aplikacích stříkaného betonu suchou cestou. Kromě toho lze díky speciálním úpravám využít inovovaný model stroje SSB 02.1 rovněž pro nástřik betonu mokrou cestou.

Přehled modelů vyráběných v současnosti:

Podrobné informace o modelech vyráběných v současnosti naleznete v sekci torkretovací stroje.

Výrobní program

Stavební stroje

Náhradní díly

Služby

Informace

Vyhledávání